Nápoje pro horké dny potřetí

29.07.2010 11:18

V horkých letních dnech můžete své přátele pohostit ovocnými a zeleninovými nápoji - jednak zasytí a jednak báječně povzbudí všechny Vaše smysly, což je v parnu velice příjemné. Zde nabízíme pár inspirací (vždy pro jednu až dvě osoby):

 

Vlahá noc

1 banán, 1 pomeranč, 1/4 ananasu, 1/2 grapefruitu, 1/2 citronu

Z citronu odkrojíme a odložíme 1 plátek, z citrusů vylisujeme šťávu. Ostatní ovoce oloupeme a rovněž z něj vymačkáme šťávu. Ovocné šťávy smícháme a ozdobíme kolečkem citronu. Podáváme mírně chlazené.

 

With a Swiong

1/2 banánu, 2 maracuje, 1 pomeranč

Banán oloupeme a rozmixujeme. Z maracuje vybereme lžičkou dužinu a protlačíme sítem. Z pomeranče sloupneme pruh kůry, pak plod vymačkáme. Vše dobře promícháme. Sklenici s nápojem ozdobíme pomerančovou kůrou.

 

Enzymový nápoj

1/2 ananasu, 1 kiwi, 1 mango

Ovoce oloupeme. U manga dbáme, aby na dužině nezůstalo nic zeleného. Dužinu odřízneme od pecky. Mangovou dužinu rozmixujeme. Ananas a kiwi vylisujeme v odšťavovači. Vysokou sklenici nejprve naplníme mangovým pyré, pak opatrně vlijeme šťávu. Pokud obě ingredience zůstanou odděleny, vyhlíží nápoj velice exoticky. Podáváme s tyčinkou na zamíchání.

 

Gods of Bali

2 maracuje, 6 meruněk, 1 citron, listy meduňky na ozdobu

Dřeň z maracuje vybereme lžičkou a protřeme sítem, meruňky vypeckujeme a rozmixujeme. Citron vymačkáme. Vše dobře promícháme a podáváme zdobené meduňkou.

 

Naše rada: Neředěné jsou ovocené a zeleninové nápoje chuťově intenzivnější - zředěné vodou pak lépe stravitelné.

 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět