Období podzimu v jídelníčku

21.10.2010 10:53

Období podzimu je podle čínské medicíny obdobím uvadání. Je třeba zbavit se všeho, co již nepotřebujeme, a připravit se na zimu. Toto období patří hlavně plicím a tlustému střevu. Je třeba je posilovat, abychom předešli respiračním nemocem a nemocem z nachlazení, jako jsou rýma, kašel, bolesti hlavy, problémy s průduškami, apod.

Jíme tehdy, když máme hlad, čas od času se postíme - zachováme si však bezvadný pitný režim, aby se organismus mohl čistit a regenerovat.

Z potravin doporučujeme hlavně teplé a ostré, které nám v období podzimu velmi pomáhají. Větší pozornost věnujeme činnosti střev a močovému měchýři. Upřednostňujeme vařená jídla, která můžeme dochucovat sójovou omáčkou.

Na podzim je obzvláště vhodné zařadit do svého jídelníčku hlavně cibuli, česnek, celozrnnou rýži, bílou ředkev, řeřichu, kedlubny, červenou řepu, chřest, křen, bílou zeleninu a černý kořen, pórek, čerstvý zázvor, ryby, luštěniny, vejce, ořechy a med.

Z koření upřednostňujeme pepř, zázvor, nové koření, bobkový list, hořčici, chilli a tymián.

Z ovoce dáváme přednost granátovým jablkům, hroznům, fíkám a hruškám. Určitě nejíme marmelády, džemy a zavařené ovoce, ty schováme na zimu.

A za každých okolností se snažíme dodržovat bezvadný pitný režim - můžeme si jej zpestřit větším množstvímtřeba  heřmánkového čaje.

Pokud si nejste jisti, co tedy jíst a co ne, stačí, když se budete řídit pravidlem sezónního ovoce a zeleniny. Zkrátka a dobře, jezte hlavně to, co v tomto období kolem vás dozrává, co sklízíte. Příroda nejlépe ví, co nám na podzim nejvíce prospěje.

Protože začíná období chladu, je třeba se zahřát. Proto je lépe zeleninu jíst vařenou. Zelenina vařená či dušená se zázvorem nebo skořicí vás vnitřně krásně "zahřeje".

Maso upřednostňujeme bílé, je pro nás lépe stravitelné, a vaříme ho v jednom hrnci se spoustou zeleniny.

Pokud se nechcete vzdát vepřového, vařte ho se zázvorem, kardamonem nebo hřebíčkem. Díky těmto bylinkám můžete předejít trávicím potížím (průjem) v podzimním období.

No a základním pravidlem po celý rok je jíst pomalu, uvolněně a pravidelně. Ráno hodně, v poledne méně a večer málo.

Z našich produktů nyní nabízíme k základnímu programu pro odhlenění a posílení plic a všech dutin Schizandru a k optimalizaci funkcí trávicího ústrojí, zejména střev, Aloe 

Přeji krásný a ničím nerušený podzim,

Štěpánka

 

 

—————

Zpět