Nápoje při nachlazení a virózách

29.07.2010 14:40

Ovocné a zeleninové šťávy jsou ideálním domácím prostředkem při nachlazení. Kvůli nutnému přísunu tekutin je vhodné je zředit vodou nebo minerálkou, případně je alespoň zapít sklenicí vody. Zvýšíme tak jejich stravitelnost.

 

Zeleninový vitamínový nápoj

2 masitá rajčata, 3 ředkvičky s natí, 1/2 salátové okurky, kopr

Rajčata a ředkvičky omyjeme. Z rajčat vyřízneme stopky, zvadlé listy a kořínky ředkviček odstraníme. Okurku očistíme. Vše zpracujeme v odšťavovači. Kopr jemně posekáme a posypeme jím nápoj.

 

Ovocný vitamínový nápoj

1 mango, po půlce ananasu, grapefruitu a limetky

Mango oloupeme, dužinu odřízneme od pecky a rozmixujeme. Ananas oloupeme a vylisujeme šťávu, stejně tak grapefruit a limetku. Šťávy dobře promícháme s mangovým pyré a podáváme mírně vychlazené.

 

Naše rady:

Šťavnaté ovoce jako grapefruity, pomeranče, citrony, kiwi, hroznové véno, jahody, švestky, jablka, ananas, mango, papája nebo avokádo nahrazují velmi dobře ztrátu tekutin pocením a dodávají oslabenému tělu současně všechny důležité stavební látky pro regeneraci a rychlejší uzdravení.

Ostře kořenité odrůdy zeleniny jako paprika, cibule, česnek, fenykl, pórek, ředkev nebo ředkvičky zvyšují často sníženou chuť k jídlu a působí dezinfekčně na sliznice. Vodu z jejich vaření nevyléváme, obsahuje cenné minerální látky - dobře okořeněná může posloužit jako zdravý nápoj.

—————

Zpět