Lecitin

10.08.2010 17:07

 

 

Lecitin je přirozená látka, jejíž výhody jsou zatím známy jen málo lidem. Jeho hlavními komponentami jsou cholin a inozitol.

Cholin hraje klíčovou úlohu ve struktuře biologických membrán a často se napojuje na vitamíny. (Biologické membrány jsou stěny všech buněk, svalů, nervových buněk, mozku atd.).

Inozitol se nachází v potravinách rostlinného původu, např. sóji. V lidském mozku se skladuje velké množství inozitolu.

Cholin i inotizol se oba považují za látku nezbytnou pro využití a odbourávání tuků, tyto látky mohou zamezit vzniku tukových jater.

Lecitin snižuje hladinu cholesterolu tím, že jej spolu i s dalšími tuky "převede" na formu rozpustnou ve vodě, čímž je možné nadbytečný cholesterol vyloučit z organizmu. Čistí cévní stěny, posiluje svalstvo. Protože naše strava obsahuje většinou podstatně více tuků, než je zapotřebí, byl by lecitin téměř pro každého člověka nezbytný.

Dalším velmi důležitým účinkem je, že ve velké míře mírní nebo utiší kloubové bolesti. Pravidelné užívání lecitinu umožní těm, kteří trpí kloubovými potížemi, dělat takovou činnost, kterou by jinak pro bolesti dělat nemohli.

Velkou pomoc znamená lecitin pro ty, kdo jsou citlivý na frontální poruchy (změny počasí). Je nezbytný i pro sportovce, kteří jsou ve výkonu omezování kloubovými bolestmi.

Lecitin dává vlasům zdravou barvu a omezuje padání vlasů.

S jeho pomocí se dá předejít vytvoření ekzému.

Zlepšuje paměť a uklidňuje.

Užívaný spolu s medem dobře roztahuje mozkové cévy. Pro starší lidi bez nálady a chuti je vynikajícím posilujícím a tonizačním prostředkem. V medicíně k tomu používají jeho reagenty s názvem kolamin a kefalin.

Úspěšně změkčuje stolici a odstraňuje nadýmání.

—————

Zpět