Jak zpomalit stárnutí a prodloužit mladý vzhled a zdravou kondici?

18.02.2010 15:41

Milé klientky a klienti,

tento měsíc se spolu podíváme na to, co jsou to antioxidanty a proč jsou zvláště v posledních letech důležitou součástí našeho stravování. Důvod je zřejmý. Poslední desetiletí jsou obrovským pokrokem pro lidstvo. Žijeme v době technologického rozvoje, především západní civilizace dnes může ke svému pohodlnějšímu životu využívat stále lepší a dostupnější technické vymoženosti, přibyla spousta aut na silnicích, továrny mohutně vyrábějí... To vše má však také za následek zhoršování životního prostředí, ovzduší, vody a bohužel i půdy, která je navíc ošetřována chemickými postřiky a hnojivy. Do potravin se tak dostává spousta nežádoucích látek, které otravují náš organismus. Do ovzduší jsou především z výfukových plynů aut a továren vypouštěny pro nás velmi škodlivé toxiny. Tyto jedy jsou označeny jako volné radikály, které zvyšují riziko vzniku rakoviny. Proto je v dnešní době více než důležité naše zdraví chránit a věnovat se zvýšené prevenci. Abychom co nejvíce zneutralizovali dopad volných radikálů na náš organismus, je nutné zvýšit přísun tzv. antioxidantů, což jsou látky, které nás nejen chrání před volnými radikály, ale také dokonce zpomalují stárnutí! Vyskytují se za pomoci slunečního záření v rostlinných zdrojích jako je hlavně zelenina a ovoce, které se řadí mezi sacharidy. Vždy je tedy třeba mít na paměti, že pokud se navíc snažíme o udržení či reduci váhy, měli bychom vybírat co nejsprávnější sacharidy bohaté na antioxidanty a přitom s nízkým kalorickým zatížením. V jedné z dalších infolinek si v této souvislosti vysvětlíme něco o nízkém a vysokém glykemickém indexu, v závěru dnešní infolinky Vám představíme jedinečné produkty měsíce a dáme tip na snadné a rychlé doplnění antioxidantů.

Nyní se podíváme na další předpoklad, jak se udržet dlouho mladí a fit:

Vybírejte potraviny podle hesla "kvalita ne kvantita" :

  • Nikdy nevynechávejte snídani! Ke správnému startu do nového dne je třeba načerpat plnou zásobu pohonných látek, protože Vaše tělo a mozek potřebují dostatek energie. Také pak ve druhé části dne, zvláště večer nebudete mít takovou touhu po jídle a hlad bude minimálně poloviční.

POZOR! NOVINKA na trhu právě TEĎ!  Vyzkoušejte jídlo do kapsy a mějte ho všude s sebou - více informací v Poradně.

  • Omezte konzumaci zpracovaných, rafinovaných potravin z bílé mouky (chléb a pečivo, těstoviny, bílá rýže, sušenky). Vybírejte potraviny celozrnné.
  • Velké porce jídla způsobují únavu, protože zažívací ustrojí a játra mají spoustu práce se zpracováním potravy. Jezte tedy malé, ale plnohodnotné porce s dostatkem živin a přitom málo kaloriemi. Váš osobní konzultant Vám také v tomto rád poradí a pomůže.
  • Vybírejte místně pěstované, sezonní organicky produkované potraviny, abyste se tak vyhnuli škodlivým zemědělským chemikáliím.
  • Protein obnovuje a tvoří tělesné buňky, je nezbytný pro optimální činnost organismu. Dejte tedy přednost kvalitě a jezte ryby, sojové proteiny, které nemají cholesterol, jsou zdravé pro srdce, nízkokalorické a velmi účinné (patří k potravinám s nejnižším glykemickým indexem), bílé maso a omezte tmavé, červené maso a zcela vynechejte uzeniny.
  • Vyměňte červené víno za červený džus z hroznů. Spolu s jablečným je tento džus nejprospěšnější ze všech ostatních ovocných džusů a je to i skvělá náhrada alkoholu, který urychluje proces stárnutí.
  • Nahraďte stolní sůl za organickou, na minerály bohatou mořskou sůl.
  • Pokuste se nahradit každodenní šálek kávy šálkem zeleného čaje, který je zdrojem antioxidantů, nebo na jeho bázi vytvořeným náším unikátním, na antioxidanty bohatým bylinným instantním nápojem Thermojetics.
  • Zdvojnásobte přísun zeleniny na 10 porcí denně, ve formě syrového salátu a zbytek lehce uvařte v páře nebo krátce poduste, aby byly zachovány živiny a vláknina nebo zvolte náš doplněk Fiber and Herbs.

TIP: Mezi ovoce a zeleninu, zvláště v různé míře bohaté na antioxidanty patří: borůvky, jahody, maliny, třešně, hrozny, švestky, blumy, jablka, ananasový meloun, broskve, kivi, rozinky, brokolice, kapusta, listová zelenina, růžičková kapusta, špenát, červená řepa, avokádo, zelí, česnek, cibule, řeřicha, tykev, mrkev, čerstvé byliny (rozmarýn, máta, šalvěj, tymián, oregano, kopr), zelený čaj, červený a modrý hroznový džus (doporučujeme pít jen v malé míře kvůli kaloriím). Protože většina není dostupná po celý rok, přinášíme Vám skvělý tip na produkty měsíce unora pro každodenní doplnění požadovaného dostatku antioxidantů.

Pamatujte: Antioxidanty přispívající ke zpomalení stárnutí: Konzumujeme-li příliš mnoho nesprávných potravin, pijeme-li alkohol a kouříme, pak organismus ztrácí drahocenné živiny, které by mohl využít pro důležitější činnosti, jako například ochrana před viry a bakteriemi, obnova a udržování tělesných orgánů nebo neutralizace volných radikálů. Naše přípravky vám pomohou doplnit speciální živiny, které pomohou chránit Váš organismus.

EFEKTIVNÍ ANTIOXIDANTY
Obsahují vitamíny A, C, E, minerály selen, zinek A bylinné výtažky, např. aloe vera a citrusů.

Vysoce účinné a bohaté antioxidanty Vám přinášíme v produktech tohoto měsíce února: Shizandra a Rose Ox
 (více v poradně)

Prožijte si měsíc únor ve zdraví a nezapomeňte posilovat svou imunitu, a tím předcházet onemocnění.

S přáním pevného zdraví Váš poradce :-)

—————

Zpět