Inspirace pro zdravou snídani...

07.07.2010 11:21

Připravte si tvaroh, nejlépe polotučný, jeden kousek jakéholkoliv ovoce, nakrájeného na malé kousky. Pokud připravujete snídani pro více lidí, vyplatí se nakrájet na kousky více druhů ovoce a připravit ovocný mix. K snídani patří samozřejmě i pití - budeme předpokládat, že jste ráno nalačno vypili už nejméně dvě skleničky vody - nemusí být najednou... ta.kže k samotné snídani stačí mít připraven kvalitní zelený čaj v šálku (cca 2-2,5 dcl)

Pak si tedy sedněte k snídani, sedněte si pohodlně, a každý kousek ovoce napíchněte na vidličku, pořádně namočte do tvarohu a pak se zavřenýma očima důkladně vychutnejte. Toto opakujte tak dlouho, dokud neucítíte, že jste sytí - tělo vám dá signál ve správný okamžik, jestliže jíte pomalu a opravdu důkladně vychutnáváte svou snídani :-)

Poté v klidu vypijte čaj - návod na čaj najdete zde

Tvaroh je jedna z nejbohatších potravin na protein (= bílkoviny), ovoce zase tělu dodá enzymy, které podporují růst a tvoření nových (zdravých) buněk v našem organismu. Obě potraviny spolu se zeleným čajem dodávají energii (= dobíjejí baterky) a pokud máte s sebou lahev s vodou a každou chvilku usrknete - pak spolu s vodou právě tato snídaně pomůže během dopoledne vyčistit vaše tělo od toxických látek. V době svačiny doporučujeme  pouze ovoce. Buď zbytek od snídaně anebo jakékoliv jiné (určitě mi dáte za pravdu, že strčit do kabelky jablko, banán, pomeranč, apod. není problém). A do oběda máte vystaráno, navíc máte jistotu, že jste pro svou kondici, potažmo pro svoje zdraví, udělali maximum, protože právě snídaně a dopolední stravovací a pitný režim jsou z celého dne nejdůležitější :-) Bude-li tento článek vaší první inspirací a zároveň prvním krokem ve změnách vašeho životního stylu, pak věřte, že brzy budou na vás vidět výsledky - a vaše okolí si toho všimne :-)

Přeji vám krásnou, sytou a inspirující snídani, při které se nejen dokonale zasytíte, ale zároveň také zrelaxujete a pokud myslíte na samé pozitivní a krásné věci, dostanete se i do dobré nálady a věřte nebo ne - po celý den budete plní energie, vitality, radosti a možná i štěstí :-)

Přeji krásný den!

—————

Zpět