Meditace

 

SLUNÍČKO

... hodinová nebo půlhodinová meditační relaxace (relaxační hudba, dýchání, vizualizace) pro všechny, kteří potřebují povzbudit, dobít energii, zvednout náladu, zvládnout melancholii :-)
 

ŘEKA

... hodinová nebo půlhodinová meditační relaxace (relaxační hudba, zvuky přírody a tekoucí řeky, dýchání, vizualizace), která osvěží tělo, uklidní mysl a pomáhá snižovat negativní působení stresu na vaše zdraví :-)
 

 

 


Taneční meditace pro harmonizaci srdeční čakry

Súfijské cvičení – meditační taneční cvičení pro harmonizaci (otevření) srdeční čakry

tato taneční meditace je založená na súfijské tradici tance a súfijské filosofii staré stovky let. Súfijci milují život a je to vidět na jejich způsobu prožívání každého okamžiku, a to naplno. Oslavují život i smrt, protože věří, že vše je přirozené a je součástí jednoho celku.

Súfijské cvičení je meditace pohybem. Je to jednoduchá forma pohybu, vhodná pro muže i ženy všech věkových kategorií. S využitím uvědomělého dýchání povzbudí a harmonizuje energetický systém organismu. Pomáhá uvolnit vnitřní napětí a dovoluje energii srdce volně proudit. Cvičí se ve stoje s doprovodem hudby  HEART CHAKRA MEDITATION, vytvořené německým autorem, který po pobytu v indickém ašrámu přijal jméno KARUNESH.  Jak je patrné z názvu CD, jedná se o meditaci na srdeční čakru, která nás uklidňuje, osvěžuje a povzbuzuje ke zvýšené činnosti srdečního centra. Srdeční čakra (4.čakra) vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko-emoční centra se třemi horními duchovními. Když je srdeční čakra otevřená, všechny energie mohou volně proudit. Ztrácíme vnitřní blokády, cítíme spokojenost sami se sebou a se všemi ostatními bytostmi vesmíru. Vyzařujeme teplo, uspokojení, srdečnost a lásku. Pokud pociťujeme vnitřní bloky, budeme se cítit oslabeni, snadno zranitelní s tendencí uzavřít se, protože náš strach je obnažen.

Srdeční čakra vyzařuje a zároveň se aktivuje odstíny zelené barvy, které nabízí v široké škále příroda, a stejně tak odstíny růžové barvy (barvy lásky).

Samotné cvičení trvá cca 45 min a má čtyři hlavní fáze, každá je v délce přibližně 7 minut. Pohyby směřují postupně na všechny čtyři světové strany – sever, jih, východ a západ – a sjednocují tak čtyři elementy – země, vody, ohně a vzduchu. Další, pátá fáze cvičení propojuje všechny pohyby do kruhu, což připomíná súfijský tanec, který je založen na neustálém otáčení, symbolickém pro pohyb zeměkoule. Súfijci věří, že nepřetržité otáčení posiluje soustředění a pomáhá jim zbavit se svého ega. V poslední, šesté fázi meditujeme vsedě nebo vestoje (někteří i vleže) a propojujeme své srdce s Láskou.

Cvičení provádíme v klidném prostředí, nikým a ničím nejsme rušeni. Cvičíme obvykle naboso, v zimním období v měkkých přezůvkách, případně v teplých ponožkách.

Kontakty