masáže

K masážím přistupuji vždy pouze na základě krátké vstupní konzultace a Vašeho aktuálního zdravotního stavu. Protože jakákoliv masáž sama o sobě je zátěž pro organismus (detoxikace, regenerace) a protože je mým přáním dopřát Vám komplexní odpočinek, příjemný zážitek a obnovu psychických i fyzických sil, je potřeba v případě jakýchkoliv akutních zdravotních komplikací či vážných onemocnění věnovat veškerou pozornost léčbě a uzdravení (toto patří výhradně do kompetencí Vašeho lékaře) a teprve poté, nejlépe se souhlasem Vašeho lékaře, přistoupíme k masážím. Bližší informace o kantraindikacích masáží si přečtěte ve Všeobecných obchodních podmínkách.

Jen tak Vám budu moci dopřát luxusní relaxační zážitek, který si vychutnáte naplno :-)

Děkuji za pochopení a spolupráci :-)

V rámci prevence doporučuji masáž, příp. relaxaci 2x do měsíce.

 

Každá provedená masáž je jiná. Používám intuici a procedury kombinuji dle aktuálního stavu a potřeb klienta. I když se objednáte na jeden druh masáže, intuitivně mohu použít prvky z jiných druhů masáží, protože v dané chvíli cítím, že to potřebujete. 

Nabízím tyto druhy masáží:

 

Celková relaxační masáž

... při této masáži Vás budu hýčkat za zvuků příjemné relaxační hudby s voňavými olejíčky firmy Saloos. Postup masáže bude individuální dle Vašich aktuálních potřeb a dle Vašeho přání. Celková relaxační masáž obsahuje (výběr kombinace nechám na Vás a na vzájemné domluvě, záleží mi na tom, aby byla pro Vás příjemná) masáž nohou, břicha, hrudi, hýždí, rukou, zad, šíje, obličeje a hlavy.
 

Masáž zad a šíje

... klasická masáž celých zad a šíje za zvuků příjemné relaxační hudby
 

Masáž zad

... klasická masáž celých zad za zvuků příjemné relaxační hudby
 

Masáž šíje

... klasická  masáž oblasti šíje za zvuků příjemné relaxační hudby
 

Masáž rukou, nohou, břicha, hrudi... (dle Vašeho výběru)

... klasická masáž obou horních končetin od konečků prstů až po ramenní oblast za zvuků příjemné relaxační hudby
... klasická masáž obou dolních končetin od konečků prstů až po hýždě za zvuků příjemné relaxační hudby
... klasická jemná masáž břicha za zvuků příjemné relaxační hudby
... klasická masáž hrudi za zvuků příjemné relaxační hudby
 

Medová masáž

... luxusní hýčkání zad s pomocí bio medu, který má silné detoxikační účinky na organismus, za zvuků příjemné relaxační hudby
 

Breussova masáž

... je jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. Podle zakladatele této masáže, léčitele Rudolfa Breusse, neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží zregenerovat (obnovit).
 

Indická masáž hlavy (antistresová)

...indická masáž hlavy, jinak také champisáž je založena na starověkém ájurvédském léčivém systému. V Indii ji praktikují už více než tisíc let. Původně tuto techniku prováděly hlavně ženy, aby zachovaly svým vlasům sílu, zdraví a krásný vzhled. Masáž stimuluje prokrvení kůže na temenu hlavy. Vyživuje vlasové kořínky. Použitím kombinace několika technik masáží horní části zad, ramen, krku, hlavy a obličeje tato jedinečná a velmi oblíbená masáž uvolňuje napětí a je zcela relaxační. Je vhodná pro všechny, zejména pak pro ty, kteří trpí bolestmi hlavy, šíje a zad. Je velmi účinná při odbourávání stresu a jeho negativních dopadů na organismus. Provádí se vsedě, bez použití olejů, klient je oblečen. Na přání klienta lze tuto masáž prodloužit na masážním lehátku relaxační a uvolňující masáží obličeje, tentokráte s použitím úžasně voňavého obličejového oleje. Díky indické masáži hlavy (...a obličeje) můžete prožít dokonalé uvolnění a relaxaci a prožít tak nádhernou půlhodinku nebo hodinku s tichou relaxační hudbou, případně se zvuky přírody (moře, řeka, les, ptáci...).
 

Bodová masáž nohou

... nohy nás celý den nosí a patří mezi nejvíce namáháné části těla. Zaslouží si pohlazení i masáž :-) Bodovou masáží plosek nohou navíc můžeme působit na celé tělo, dokonce lze touto metodou cíleně řešit konkrétní potíž kdekoli v organismu. Z relaxačního hlediska má masáž nohou (nebo i rukou) své nezastupitelné místo. Dle východních nauk lze na ploskách nohou nalézt projekci celého organismu, což je hojně využívané i v oblasti diagnostiky vašeho fyzického i psychického stavu.
 

 

Havajská masáž "Lomi Lomi"

...je perlou mezi masážemi, přezdívá se jí Loving Hand = laskavé ruce. Ve spojení s vůní aromatických olejů a hluboké relaxační hudby má velmi silný terapeutický a relaxační účinek nejen pro tělo, ale i pro duši. Tato masáž stimuluje přírodní síly organismu; dochází ke zvýšenému proudění energie v těle a díky tomu může dojít k odstraňování velkého množství fyzických, mentálních nebo energetických blokád a tělo i duše prochází hlubokou relaxací a harmonizací. Dále dochází k odstranění napětí ve svalech, ke zvýšení pohybové schopnosti, k uvolnění svalové spasmy a kloubního spojení. Masáží stimulujeme krevní oběh a lymfu, zlepšujeme neurologické problémy a imunitní systém, detoxikujeme organismus a umocníme pocity klidu a pohody. Po této masáži je velmi dobré po zbytek dne jen odpočívat a prodloužit tak pocit uvolnění, štěstí a pohody :-)
 

Masáž lávovými kameny (Hot Stones)

Masáž lávovými kameny je exkluzivní terapií, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky do nezapomenutelného zážitku. Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a jejich hladkým povrchem je za pomoci aromatických olejů masírováno celé tělo. Pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a rozproudit tok energie v těle. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuleje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, prohřívá celé tělo a pomáhá detoxikaci organismu. Tělo se opravdu dokonale uvolní, mysl se zbaví stresu a napětí a klient se cítí jako znovuzrozený...

...je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Příjemné prostředí a relaxační hudba je samozřejmostí. Díky kombinaci tepla, dotyku a vůně je právem řazena mezi královny masáží a pro vás se stane nezapomenutelným zážitkem. Masáž lávovými kameny vás může celkově uklidnit, uvolnit, odplaví z těla toxiny a stres. Masáž tlumí chronické bolesti, zlepšuje celkový krevní oběh, posiluje lymfatický a imuntitní systém. Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Protože zklidňuje mysl, pomáhá při potížích se spánkem. Tuto masáž doporučuji zvláště těm z vás, kteří jste pod neustálým tlakem a musíte podávat v krátkém okamžiku špičkový výkon (podnikatelé, manažeři, herci, hudebníci, vedoucí týmů...a dalším). 
 

Baňkovací masáž

...posiluje samoléčebné schopnosti organismu. Hlavním účinkem baňkování je regulace tělesných funkcí, odbourávání bolestí a akřečí a podpora prokrvení. Baňkovací masáž má navíc protizánětlivé účinky.
...působí hlouběji než klasická masáž. Pokožka i svaly se intenzivněji prokrví a zvýší se látková výměna. Baňky patří k nejlepším prostředkům, které uvolňují a zvláčňují svalové zatvrdliny. Baňkovou masáž doporučuji zejména při svalových onemocněních, poruchách prokrvení, bolestech hlavy a migréně, revmatických a artritických kloubních onemocněních, onemocněních páteře, akné, při neuralgických bolestech (bolestech nervů) a při astmatu. Lze tuto masáž doporučit i při celulitidě a jako podpůrnou masáž při hubnutí.  Masáž trvá jen 3-10 minut.
...baňky lze využít také jako podpůrnou metodu při klasické masáži. V tomto případě pomáháme odvést přebytečnou energii a vytlačit horkost zevnitř na povrch.
 

Moxování

...je technika, která funguje na principu protiregulace. Dochází k aktivaci tepla v těle, prohřátí orgánů a zvýšení krevního zásobení. Tato metoda je vhodná zejména pro ty klienty, kteří jsou zimořiví a potřebují dodat teplo a energii svému organismu. Moxování provádíme v dopoledních hodinách, protože stimulují organismus, což v odpoledních a večerních hodinách není žádoucí (snad jen, pokud máte v plánu dlouho  ponocovat :-)  ) Moxování dokáže zlepšit imunitu i kondici. Je výbornou prevencí, především v zimním období. Moxování se dá použít na širokou škálu zdravotních problémů, například na stavy vyčerpání, chronické nemoci dýchacích cest, poruchy zažívání, revmatické bolesti, neplodnost, bolesti pohybového aparátu, astma, deprese, zadržování vody v organizmu nebo chladné končetiny...
 

Technika Trigger Points (Spoušťové body)

...spoušťové body jsou bolestivá místa ve svalech, která mohou vzniknout různými způsoby. V důsledku přetížení daného svalu nebo jeho nadužíváním, anebo naopak jeho znehybněním (sádra, dlaha, ležící pacient). Postižený sval se obvykle stáhne, ztuhne a působí přinejmenším nepříjemné pocity až nepříjemnou bolest, spolu s omezením pohybu. Tento stav může přetrvávat i měsíce, případně roky, a přitom lékařská vyšetření nic nenajdou. Při technice trigger points tyto spoušťové body společně najdeme a ošetříme jednou ze dvou metod: 1) metodou ischemické komprese (stlačením) a okamžitým protažením nebo 2) metodou vlhkého tepla a okamžitým protažením, případně kombinací obou. Metod ošetřní je více, já však používám nejvíce tyto dvě. Ošetření je bolestivé, výsledky vás však příjemně překvapí. Dochází k úlevě a často i k vymizení bolesti. Při dlouhodobých bolestech je potřeba více ošetření, než bolest na postižených místech kompletně zmizí. Souběžně s ošetřením získáte i rady, jak předcházet vzniku nových bolestivých míst  
 
 
Tantrické, dotykové ani senzitivní masáže nenabízím a neprovozuji. Děkuji za pochopení ;-)